"Fine City" Singapur

Autor: Jana Kapráliková | 14.11.2017 o 1:01 | (upravené 28.2.2018 o 8:54) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  882x

"Fine City" Singapur sa dá preložiť ako mesto pokút, ale aj skvelé mesto na život. Prečo oboje je pravda sa dozviete v mojom článku. Ale pre mňa je Singapur hlavne super-moderné mesto, ktoré vyžaruje špeciálne čaro pre každého. 

"Fine City" Singapur sa dá preložiť ako mesto pokút, ale aj skvelé mesto na život. Singapur je absolútne čisté mesto, lebo pokutu dostaneš aj za to, že odhodíš napríklad žuvačku na zem. Ale Singapur je aj fajn, čiže skvelé mesto na život kvôli vysokej bezpečnosti tohoto mesta / krajiny. (2. najbezpečnejšie mesto na svete podľa časopisu Economist http://zaujimavosti.net/cestovanie/11-najbezpecnejsich-miest-na-svete/ )

Ja som mala to šťastie vidieť Singapur 3 krát. Prvý krát pred 16 rokmi a z toho obdobia si najviac pamätám, že mesto pôsobilo moderne, ale pamätám si z toho obdobia skôr tradičné štvrte: Čínsku štvrť a Malú Indiu. Keď som bola v Singapure pred 2 rokmi, tak ma Singapur šokoval ako sa zmenil za posledných 15 rokov, koľko novej výstavby sa uskutočnilo. Tiež tu vznikli ikonické stavby ako hotel Marina Bay Sand, superstromy, vyhliadkové koleso iné. Tiež pred 2 rokmi bola ešte na nových miestach významná výstavba mnohých nových budov. A tento rok sa ukázal Singapur v novom šate, okrem ikonických stavieb, celý Singapur pôsobil kompaktne, supermoderne a nádherne, lebo väčšina výstavby z pred 2 rokov bola dokončená. 

Ak pôjdete do Singapuru ja odporúčam ísť na vyhliadkový Hop-On Hop-Off autobus (čiže autobus s niekoľkými zástavkami, na ktorých môžete vystúpiť, miesto si prezrieť a znova nastúpiť na autobus a pokračovať vo vyhliadkovej jazde). Tiež lacnejšia verzia je použiť Singapurské metro, ktoré sa volá MRT (MRT má 6 liniek a celkove až 120 staníc, preto na cestovanie metrom na väčšie vzdialenosti treba počítať aj viac ako hodinu). Obchodné domy nájdete na mnohých kľúčových staniciach metra a tieto sú priamo na metre alebo v pešej vzdialenosti. 

 V priebehu jedného dňa odporúčam si pozrieť nasledujúce kľúčové zaujímavosti v Singapure, ktoré som navštívila aj ja:

1) Vyhliadka na 57. poschodí hotela Marina Bay Sand (táto je ešte malebnejšia ako vyhliadka z vyhliadkového kolesa Flyer). Vstupné na vyhliadku v hotely Marina Bay Sand stojí $ 23 SGD (kurz asi 0.6 EUR = $1 SGD). Táto vyhliadka je dych berúca, lebo ukazuje nádherné panoramatické výhľady na Singapur. Tiež interiér hotelu Marina Bay Sands má výnimočný design a keď sa človek pozerá do stropu má miernu závrať. 

2) Botanická záhrada, ktorej súčasťou je národná orchideová záhrada. Botanická záhrada má vstup zadarmo a do orchideovej záhrady je vstupné $ 5 SGD. Botanická záhrada je neuveriteľná, odporúčam každému milovníkovi kvetov a hlavne orchideí. Táto orchideová záhrada má za každým rohom prekrásne orchidey rôznych farieb, veľkostí a tvarov. Slovo wow (čiže fíha) som použilo mnoho, mnoho krát. 

3) Tradičné štvrte ako Čínska štvrť a Malá India. Čínska štvrť obsahuje trh s čínskymi suvenírmi, produktami, reštauráciami a tiež nádherný farebný budhistický chrám Tooth Relic, do ktorého je vstup zadarmo. V Malej Indii môžete zažiť atmosféru indických obchodov a indických reštaurácií a tiež môžete navštíviť hinduistický chrám. 

Okrem to je odporúčam podľa časových možností navštíviť mnohé iné miesta: Superstromy, Esplanade, Merlion, Clarke Quay (prístav), známu nákupnú ulicu Orchard Road a mnoho ďalších. 

V Singapure sa dá skoro všade platiť kartou, alebo si môžete vybrať Singapurské doláre z bankomatu alebo si zameniť EUR alebo USD na Singapurské doláre. 

Singapur je nádherné, aj keď drahé mesto na poznávanie. Ale je to jedno z miest, kde by som si vedela predstaviť žiť a to z dôvodu čistoty, bezpečnosti, pozitívneho nádychu z krásy všade navôkol a kvôli perfektnému teplému počasiu po celý rok a to 30 stupňov Celzius z dôvodu, že sa Singapur nachádza na rovníku. Jediná nepríjemnosť pre našinca je vysoká vlhkosť. Tiež je Singapur miesto, kde sídlia medzinárodné firmy a teda sa tu dajú nájsť aj pracovné príležitosti pre ľudí s plynulou angličtinou a správnym pracovným profilom. Tiež toto mesto ešte neskončilo v pokroku a určite bude aj v budúcnosti bude utvárať trendy v architektúre a životnom štýle.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotnícke šmejdy ponúkajú naďalej. Zakročiť nevie nikto

Pomôcky predáva firma zo súostrovia Komory.

Komentár Zuzany Kepplovej

Fico má pravdu. Nezápasí so Sulíkom, ale s Kiskom

Robiť dramaturgiu relácie na želanie politika, je zlým signálom.


Už ste čítali?